Poradnik

Podłogi drzwi drewniane Gdynia Gdańsk Elbląg

7 błędów popełnianych podczas montażu i pielęgnacji drzwi wewnętrznych

  1.  Wilgotność powietrza
    Jeśli planujemy wymianę bądź montaż drzwi drewnianych, trzeba sprawdzić jaka wilgotność panuje w pomieszczeniu. Drzwi wewnętrzne montuje się zawsze w temperaturze 10°C i przy wilgotności 70%. Takie warunki przeważnie panują w każdym pomieszczeniu domowym ale warto to sprawdzić. Tego typu drzwi można również montować w łazienkach.
  2. Lewe czy prawe
    Za nim przystąpimy do zakupów warto sprawdzić jakie skrzydło drzwiowe potrzebujemy – prawe czy lewe. Prawe skrzydło to takie, którego ma zawiasy po prawej stronie, a przy złożeniu nie otwieramy je do siebie. Natomiast lewe to takie które otwierają się do nas a zawiasy montowane są stronie lewej.
  3. Drzwi jedno skrzydłowe do małego pomieszczenia
    Jeśli nasze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu nie jest duże warto zastanowić się o sposobie otwierania drzwi jakie tam zamontujemy. Mogą być to drzwi rozsuwane lub otwierane klasycznie. Drzwi powinny być nie tylko funkcjonalne ale przede wszystkim powinny się bardzo elegancko prezentować. Jeśli skrzydło drzwi w pomieszczeniu zajmuje wiele miejsca i tym samym spawają kłopot podczas umeblowania warto pomyśleć o drzwiach przesuwanych.
  4. Najpierw montaż potem wykończenie
    Jeśli pomieszczeni należy pamiętać o kolejności w jakich przeprowadzamy prace remontowe. Jeśli tynkujemy, kładziemy wylewki, gipsujemy, montaż drzwi należy zostawiać na sam koniec. W taki sposób unikniemy zabrudzeń oraz uszkodzeń.
  5. Malowanie pomieszczenia
    Jeśli remontujemy mieszkanie, trzeba odpowiednio zabezpieczyć drzwi przed zatwardzeniami. Najlepiej taśmą malarską lub folią ochronną. Należy jednak pamiętać aby taśmę zerwać maksymalnie po dwóch godzinach od momentu naklejenia. Ślady po farmie czy emulsji są bardzo trudne do usunięcia, zwłaszcza po wyschnięciu.
  6. Środki czyszczące
    Pielęgnacja drzwi drewnianych wydaje się być z pozoru bardzo prosta. Jednak często podczas czyszczenia używamy niewłaściwych detergentów, które mogą je uszkodzić. Drzwi okleinowanych nie wolno czyścić za pomocą środków tłustawych do mebli ani drapać. Odpowiednie czyszczenie polega na wykorzystaniu wilgotnej bawełnianej szmatki. Przed ich pielęgnacją należy drzwi odkurzyć aby pozbyć się kurzu jaki się na nich zbierają.
  7. Zbyt dużo wody
    Podczas mycia podłogi szczególną uwagę należy zwrócić w obszarze przy drzwiach. Drzwi drewniane powinny być zabezpieczone sylikonem w miejscu styku ościeżnicy z podłogą. Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do kontaktu skrzydła z wodą, ponieważ spowoduje to odkształcenia lub spuchnięcia. Woda to wróg drzwi drewnianych, drewnopochodnych oraz okleinowanych.

Kontakt

Salon Gdańsk

Rafał Lipiński

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 503 800 354

wyceny@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20

Salon Gdańsk

Mariusz Skalski

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 600 234 549

gdansk@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20