Poradnik

Podłogi drzwi drewniane Gdynia Gdańsk Elbląg

Naturalne zmiany zachodzące w drewnie

Drewno wystawione na działanie światła słonecznego jest narażone na zmianę koloru. Powinniśmy spodziewać się zmian koloru również w podłogach drewnianych, co naszym zdaniem podkreśla ich naturalny i wyjątkowy charakter. Jeśli od czasu do czasu przestawisz meble lub przesuniesz dywaniki, unikniesz powstawania zbyt wyraźnych miejscowych odbarwień.

Jesion- miękisz jest prawie biały, twardziel obejmuje kolory od szarego poprzez jasno-brązowy do jasnożółtego z brązowymi pasami.niektóre mają wyjatkowe usłojenie, nadające podłodze całkowicie unikalny charakter. Z biegiem czasu nieco zmienia kolor z odcienia piaskowego na słomkowo-brązowy, twardość- 10% twardszy niż dąb.

Buk– ma zabarwienie od jasnokremowego do jasnobrązowego z różowo-pomarańczowymi przebarwieniami. Posiada proste słoje i zwarty słój nadajacy ciepły charakter i przestronność. Z biegiem czasu zmienia nieco kolor, najpierw nabierając odcienia pomarańczowego, a potem bursztynowego, twardość taka sama jak dębu.

Dąb– jest najpopularniejszym gatunkiem drewna do produkcji podłóg i mebli zarówno w europie jak i w usa. Z czasem zmienia kolor na lekko bursztynowy. Dab jest twardy, zbity i wyjątkowo mocny.

Twardy klon– miękkie części drewna są kremowe z odcieniem czerwonawego brązu, twarde obejmują odcienie brazu od jasnego do ciemnego z czerwonymi przebarwieniami. Pieknie usłojony z prostymi, choć czasem lekko falującymi słojami. Z czasem nieznacznie zmienia kolor, z kremowo-białego do złotego.

Wiśnia– piękny i wszechstronny gatunek, nadający ciepła, indywidualnośći i uroku miękkie części drewna mają biało-kremowy kolor, twarde są głęboko czerwone do czerwono-brazowych. Wiśnia, pod działaniem światła, w ciągu kilku tygodni bardzo mocno zmienia kolor wyraźnie ciemniejąc i nabierając odcienia ciemno-czerwonego, jest 3% miększa niż dąb.

Orzech– ciemne, wyjątkowe drewno z bielą w kolorze biało-kremowym. Twarde części mają kolor jasno-brązowy do ciemno-czekoladowego czasami z odcieniem fioletowym. Z czasem nabiera specyficznego połysku. Zmienia kolor, twarde ciemno-brazowe części drewna jaśnieją i nabierają odcienia złoto-brązowego, jest 10% miększy niż dab.

Jarrah– drewno wytrzymałe i twarde, ma gładką powierzchnię i proste słoje, kolory obejmują zakres od łososiowego do głębokiej czerwieni.gotowe podłogi mają kolory od ciemno-brazowego do czerwono-fioletowego, z tendencją do ciemnienia wraz z upływem czasu. 25% twardsza niż dąb.

Kontakt

Salon Gdańsk

Rafał Lipiński

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 503 800 354

wyceny@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20

Salon Gdańsk

Mariusz Skalski

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 600 234 549

gdansk@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20