Poradnik

drewniana podłoga

Czym kierować się przy wyborze podłóg drewnianych do mieszkania?

Wygląd i funkcjonalność wnętrza są w znacznym stopniu uzależnione od rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych i ich charakterystyki. Jednym z elementów, które w największym stopniu wpływają na to, jak będzie się prezentowała cała aranżacja, jest zaplanowany rodzaj posadzki. Choć liczba możliwych rozwiązań jest tu bardzo duża i obejmuje zarówno kamień naturalny, jak i okładziny ceramiczne czy cieszące się ostatnio dużą popularnością panele, w eleganckich i gustownie zaprojektowanych wnętrzach wciąż królują klasyczne podłogi drewniane. W Trójmieście sprzedażą materiałów potrzebnych do ich wykonania oraz późniejszym montażem zajmuje się firma Skalski Podłogi Drzwi. Przekonajmy się, jakie rodzaje podłóg drewnianych są dostępne i sprawdźmy, na które z nich warto postawić.

Rodzaje podłóg drewnianych

Klasycznym rodzajem podłogi drewnianej będzie wykorzystanie deski podłogowej z litego drewna. Będzie ona pasowała do każdego wnętrza i może zostać przygotowana z elementów o zbliżonych bądź różnych długościach. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie tam, gdzie powierzchnia podłogi jest dość duża, ponieważ pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Inną opcją jest wybranie klepki parkietowej. Dziś można ją ułożyć w tradycyjną jodełkę albo zdecydować się na jodełkę francuską, gdzie elementy schodzą się węższymi końcami. Klepki są idealne niezależnie od wielkości pomieszczenia, będą jednak najlepiej pasowały do aranżacji bardziej konserwatywnych. Kolejną opcją są deski dwu- lub trzywarstwowe. Można je szybciej i łatwiej ułożyć, a pod względem wyglądu nie ustępują deskom litym.

Podłoga a gatunek drewna

Poza rodzajem materiału równie istotny będzie wybór gatunku drewna. Największą popularnością cieszy się rodzima dębina, która wyróżnia się swoją twardością. Wiele osób decyduje się na podłogi z klonu lub jawora. Chętnie wybierane są też rozmaite gatunki egzotyczne pochodzące z Ameryki Południowej, Azji oraz Afryki.

Kontakt

Salon Gdańsk

Rafał Lipiński

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 503 800 354

wyceny@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20

Salon Gdańsk

Mariusz Skalski

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 600 234 549

gdansk@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20