Poradnik

renowacja podłogi drewnianej

Jakie narzędzia i materiały potrzebne są do renowacji podłogi olejowanej?

Podłogi wykonane z naturalnego drewna cieszą się dużą popularnością, ponieważ nie tylko gwarantują atrakcyjny i stylowy wygląd pomieszczeń, ale także zapewniają ich znakomite wyciszenie, zdrowy mikroklimat oraz wysoką trwałość z uwagi na możliwość ich odnowienia. Będzie to stosunkowo proste do przeprowadzenia niezależnie od zastosowanej metody wykończenia, także jeżeli drewno zostało zabezpieczone metodą olejowania. Ta technika będzie jednak wymagała specjalnych działań realizowanych w ramach kompleksowej renowacji podłóg olejowanych. W Trójmieście usługami tego rodzaju zajmuje się firma Skalski – Podłogi i Drzwi Drewniane. Przekonajmy się, jak wygląda pielęgnacja takich podłóg i możliwości odświeżenia.

Jak należy pielęgnować podłogę olejowaną?

Podłoga olejowana będzie zapewniała atrakcyjny wygląd pomieszczenia i zachowa długą trwałość, jeżeli będzie właściwie konserwowana. Codzienne czynności niezbędne do zachowania jej dobrego stanu wiążą się z szybkim usuwaniu zanieczyszczeń, a także unikaniu sytuacji, w których na powierzchni mogą pojawić się drobne zanieczyszczenia mogące zarysować strukturę drewna. Poza pozbywaniem się kurzu i piachu mogącego skutkować wycieraniem się powierzchni liczyć się będzie także użycie odpowiednich preparatów myjących. Z powodzeniem może to być specjalne mydło w płynie, tworzące dodatkową barierę ochronną czy dedykowane do takiego wykończenia zmywacze.

W jaki sposób przywrócić podłodze dawny wygląd?

Jeżeli uszkodzenia okażą się zbyt duże, jednym wyjściem jest wycyklinowanie powierzchni i ponowne naniesienie oleju. Proces ten jest zwykle przeprowadzany w dwóch lub trzech etapach, podobnie jak przy układaniu desek czy parkietu i kończy się olejowaniem chroniącym powierzchnię drewna. W sytuacji, gdy na podłodze nie ma większych zarysowań czy ubytków, alternatywą jest zastosowanie preparatu służącego do regeneracji podłogi. Cała procedura nie obejdzie się jednak bez sprzętu parkieciarskiego, m.in. cykliniarki oraz pędzli, wałków i gąbek koniecznych do nanoszenia nowego zabezpieczenia.

Kontakt

Salon Gdańsk

Rafał Lipiński

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 503 800 354

wyceny@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20

Salon Gdańsk

Mariusz Skalski

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 600 234 549

gdansk@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20