Poradnik

drzwi z drewna

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi drewnianych do domu lub mieszkania?

Do wykończenia budynku użytkowego lub mieszkalnego niezbędne okażą się różnego rodzaju elementy wyposażenia wnętrza. Wśród składowych, których nie może w nim zabraknąć, znajdzie się również odpowiednia stolarka otworowa. Tam, gdzie szczególnie liczy się jakość zastosowanych komponentów, warto zdecydować się na trwałe i estetyczne drzwi drewniane. W Trójmieście są one dostępne w dużym wyborze w ofercie firmy Skalski – Podłogi i Drzwi Drewniane. Przekonajmy się, dlaczego takie rozwiązanie będzie się sprawdzało najlepiej i zobaczmy, na jakie cechy warto zwrócić szczególną uwagę.

Czym wyróżniają się drzwi drewniane?

Większość drzwi wewnętrznych oferowanych na tynku to wyroby wytwarzane z zastosowaniem różnego rodzaju materiałów drewnopochodnych. Do ich wykończenia często stosowane są specjalne okleiny z tworzyw sztucznych, a struktura wewnętrzna to nierzadko kompozyt składający się z kilku różnych składowych. Choć mogą one prezentować się estetycznie, to ich trwałość będzie zdecydowanie niższa niż produktów wykonanych z klejonego naturalnego drewna. Nie będą one również tak dobrze tłumiły hałasu, a ich wygląd nie zapewni równie ciekawego i niepowtarzalnego rysunku słoi czy wybarwienia. Zwykle widoczny będzie na nich powtarzający się wzór bądź niedostatki wynikające ze złego umieszczenia fragmentów okleiny. Zupełnie inne wrażenia gwarantuje montaż solidnych i wytrzymałych drzwi drewnianych, które łatwo dobrać do każdego rodzaju aranżacji wnętrza.

Co liczy się przy wyborze drzwi drewnianych?

Wybierając drzwi drewniane, trzeba zdecydować się na rodzaj materiału, z jakiego będą one wykonane. Do wyboru zamawiający ma zwykle gatunki rodzime takie jak sosna, dąb, buk, jesion, olcha bądź orzech. Rozmaite mogą być też ich wybarwienia, konstrukcja (drzwi przylgowe lub bezprzylgowe) oraz stylistyka. Dostępne są zarówno wzory tradycyjne, które idealnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesne, przeznaczone do wystroju inspirowanego najnowszymi modami np. minimalizmem.

Kontakt

Salon Gdańsk

Rafał Lipiński

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 503 800 354

wyceny@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20

Salon Gdańsk

Mariusz Skalski

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 600 234 549

gdansk@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20