Poradnik

drewniane drzwi

Jakie są zalety drzwi drewnianych w porównaniu do innych rodzajów drzwi?

Wykończenie budynku wiąże się z zainstalowaniem w nim właściwej stolarki otworowej. Poza oknami i drzwiami zewnętrznymi konieczne będzie również zastosowanie odpowiednich drzwi wewnętrznych. Decydując się na ich montaż, można wybierać między różnymi modelami oraz materiałami, z jakich są one wykonane. Wśród wyrobów cieszących się największym zainteresowaniem z uwagi na swój niepowtarzalny wygląd, znakomitą jakość oraz nieprzeciętną trwałość na szczególną uwagę zasługują drzwi drewniane. W Trójmieście są one dostępne w ofercie firmy Skalski – Podłogi i Drzwi. Przekonajmy cię, dlaczego warto rozważać ich użycie.

Co trzeba wiedzieć o drzwiach wewnętrznych?

Jednym z ważnych, lecz nie zawsze właściwie docenianym elementem wystroju wnętrza są zamontowane w domu lub mieszkaniu drzwi wewnętrzne. Mają one duży wpływ na to, jak prezentują się poszczególne pomieszczenia, ponieważ z racji swych rozmiarów są doskonale widoczne, zarówno wówczas, gdy są zamknięte, jak i otwarte. Ich prawidłowy dobór może więc pomóc w osiągnięciu zamierzonych przy danej aranżacji efektów stylistycznych, przesądzając o postrzeganiu proporcji poszczególnych przestrzeni, a także ułatwiając uzyskanie odpowiedniego wyglądu konkretnych elementów. Równie istotna okaże się ich funkcjonalność, gdyż będą zapewniały prywatność, chroniły przed hałasem oraz przeciągami, a także ułatwią utrzymanie właściwej temperatury.

Co przemawia za użyciem drzwi drewnianych?

Drzwi drewniane powstają z klejonych ze sobą elementów litego materiału, co sprawia, że całość staje się bardziej odporna na obciążenia oraz nie zmienia swoich wymiarów wskutek zwiększania się bądź obniżania wilgotności. Gatunkami stosowanymi przy tworzeniu drzwi tego rodzaju są zwykle bardzo popularna sosna lub buk, ale również niezwykle cenione odmiany szlachetne takie jak dąb, orzech i jesion. Gwarantuje to efektowny wygląd oraz uzyskanie wysokiej trwałości. Warto też pamiętać, że drzwi drewniane mogą być pomalowane na dowolny kolor oraz wyposażone w różnego typu okucia.

Kontakt

Salon Gdańsk

Rafał Lipiński

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 503 800 354

wyceny@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20

Salon Gdańsk

Mariusz Skalski

al. Grunwaldzka 211
City Meble
80-266 Gdańsk

Mobile: 600 234 549

gdansk@podlogiskalski.pl


PN - SOB: OD 10 DO 20